Puhkus Taimaal

Tripid

DZHUNGLIMATK

Puhkus Phuketil ei pea olema ainult praadimine randades ja ööelu Patongis. Kõigile loodusesõpradele ja päikesevõtust tüdinenutele soovitame reisida ürgsesse loodusesse Khao Soki rahvuspargi vihmametsadesse. LukiTravel pakub erinevate pikkuste ja raskusastmetega reise vihmametsadesse. Kõik reisid on privaatsed. See tähendab seda, et paneme reisi kokku täpselt teie soove ja võimalusi arvestades.

LukiTraveli reisipakettidesse kuuluvad alati ka kõik söögid ja joogid ning eestikeelne giiditeenus. LukiTraveli dzhunglimatkad viivad teid Phuketi randadest 200 km põhjapoole Tai mandriosas paiknevasse Khao Soki rahvusparki. Pargi pärliks on hiiglaslik järv Chiao Lan (Cheow Lan), mis on tegelikult tohutuks järveks paisutatud veehoidla. Chiao Lan järve veemassid laotuvad üle 165 ruutkilomeetrise ala. Mägedega ümbritsetud ja hästi sopilises järves on rohkem kui 100 saart. Mäed on kaetud tüüpilise vihmametsa taimestikuga kus elavad sellele vöötmele omased loomad ja linnud.

Järvele jõudes ootab meid paat, kuhu paigutame oma kaasas oleva varustuse ning millega liigume looduse võlu nautides meie matkakohtade ja majutuse poole.

Retkedel võime kohata erinevaid loomi ja linde, näiteks nagu gibonid, ahvid, metssead, kitsed, piisonid, nahkhiired, kakud, kotkad, kullid, kingfisherid, sarvnokad jne. Oleme kohtunud ka metsiku elevandiga. Kirsiks tordil on umbes 3 tunnine jalgsimatk, mis pakub nii füüsilist pinget kui ka närvikõdi ning mille kulminatsiooniks on meeliülendav vaade üle dzungli ca 250 m kõrguselt mäelt.

Kogenenumal matkasõbral on võimalik valida ca 4 tunniline matk Nam Taloo koopa jurde. Matk algab maalilisi jõesänge pidi vihmametsa sügavusse kõndises. Jõuame kaljuni, kus vihmasel perioodil jõgi siseneb kaljusse. Sealt siseneme ka meie ning liigume vee poolt uuristatud rajal kaevurilampide valguses kalju sisemust uurides. Näeme erinevate nahkhiirte koloniaid ja muid pimedust armastavaid väikeloomi. Kohati on rada päris kitsas ning kohati peame liikuma kuni rinnuni vees, kuid kõrge avar kaljukoobas
peakohal ning kaevurilampide tekitatud valgus ei lase klaustrofoobial tekkida. Peagi hakkab paistma rohekas valgus ning jõuame mõnusate tunnetega teisel pool kaljut taas ilmavalguse kätte.

Pärast matkapäeva jõuame oma majutuskohta, mis on ujuvatele puutüvedele ehitatud bambusküla. Elamist ümbritseb soe ja värske mage vesi, kus on võimalik lõpmatuseni ujuda. WC-d ja dushiruumid on ehitatud kaldale ning on puhtad ja korralikud. Õhtusöögiks pakutakse meile rikkalikku valikut järvekaladest valmistatud roogadest ning Tai toite tuntud headuses.

Hommikuseks äratuseks kostuvad kõrvu mängivate ahvide ja gibonite hüüded, harvad pole jahtivate lindude huiked ning päikeseloojangul matab kõrvu mitmesuguste sirtsude siristamine.

Dzhungliretked sobivad igas eas ja igasuguse füüsisega inimestele. Vanim matkaja on olnud 72 aastane ja noorim veel alles sündimata. Samuti on meiega matkanud ka liigeseproteesiga matkaja. Mürkmadusid ja kaane kartma ei pea, sest kuival perioodil me neid kahjuks ei näe. Samuti ei pea muretsema moskiitode pärast, sest kalad söövad kõik vastsed juba enne nende sääseks saamist ära.
Kaasa võtta: kerged vahetusriided, ujumisriided, esmased hügieenitarbed, rätik. Matkajaile vajalikud matkasandaalid või tossud.

Hinna sisse kuuluvad: auto/minibussi transfeer hotellist Chiao Lan järve juurde, rahvuspargi maksud, long tail boat koos juhiga kogu reisi vältel, matkajuhtide teenused, majutus kahekohalistes bambusonnides, söögid, joogid. Hind: alates 6900 bahti inimese kohta, grupi suurus kuni 8 inimest. Sõidukiks kõigi mugavustega minibuss.

Privaatreis neljale: alates 7900 bahti inimese kohta. Sõidukiks Toyota Hilux.


 

KRABI KAUNID RANNAD

Ühepäevane trip Krabile viib meid muinasjutuliselt kaunitesse randadesse.
Tripi käigus külastame järgmiseid kohti:
Ao Nang
Railay Bay
Diamond Cave
Phranang Beach
Koh Poda
Koh Khai
Koh Thap
Miracle Beach
Start Phuketilt kell 7:00 ja tagasi ca 21:00.
Hind 3300THB per inimene sisaldab kõiki tasusid, sealhulgas ka rahvuspargi makse. Söögi ja joogi tasub iga osaleja ise.

Next Post

Previous Post

© 2024 Lukitravel

Tagasi
Visit Us On Facebook